Sakrament bierzmowania

8 czerwca 2021

We wtorek 8 czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii sakrament bierzmowania. Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 71 młodych osób, których przygotowywał do tego wydarzenia ks. Tomasz Topolski. Duch Święty sprawił, że dzięki otrzymanemu bierzmowaniu ich wiara stała się dojrzała, bo umocniona darami Ducha Świętego: darem mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył MetropolitaGdański ks. arcybiksup Tadeusz Wojta SAC. Od początku przygotowań do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej kandydatom do bierzmowania towarzyszyło swoją modlitwą wielu naszych parafian, którzy podjęli się dzieła duchowej adopcji kandydatów. Za to ogromne duchowe wsparcie składamy tym osobom serdeczne „Bóg zapłać!”.

Radość jest sercem duszy; oświetla tego, kto ją ma, i ogrzewa wszystkich, na których padają jej promienie

Św. Jan od Krzyża