I Komunia Święta w 2022 roku

Bieżące informacje dla rodziców

Pierwsza Komunia Święta

zbieranie miar na alby

Ze względu na dużą ilość zamówień na alby na I Komunię Świętą już w najbliższym czasie musimy zebrać miary. Zbieranie miar odbędzie się w środę, 3 listopada od 17.00 do 19.00 oraz w czwartek, 4 listopada od 17.00 do 20.00 w salce katechetycznej – wejście po prawej stronie od głównych drzwi wejściowych do górnego kościoła.

Żeby uniknąć stania w kolejce zapisujemy się na konkretną godzinę zbierania miar (po 2 osoby co 5 minut). Zapisy odbywają się poprzez formularz:

Można w nim wpisać imię i nazwisko swojego dziecka, ale nie jest to konieczne (wystarczy tylko imię/pseudonim). Jeżeli mamy 2 dzieci do I Komunii, to przychodzimy na jedną godzinę (zapisujemy się tylko raz). Bardzo proszę o punktualność, gdyż opóźnia to całą grupę.

Jeśli zdarzyłaby się taka sytuacja, że zabraknie już godzin do zapisów, to zbieranie miar będzie wydłużone lub odbędzie się jeszcze w dodatkowym terminie. Będę informował Państwa, gdy zauważę, że jest taka konieczność.

Czy konieczne jest, żeby dzieci miały ten sam wzór alby?

Nie jest to konieczne. Dzieci mogą mieć albę po kimś. Proszę jedynie, żeby były to faktycznie alby, a nie sukienki. Jeżeli ktoś z Państwa ma wątpliwości co do kroju lub wzoru można wysłać mi zdjęcie do weryfikacji.

Przesyłam również informacje od pani, która szyje alby:

„Wpłata na albę oznacza akceptację wybranego wzoru i tym samym zgodę na warunki zamówienia obowiązujące w naszej firmie. Dokonane wpłaty nie podlegają zwrotowi. Wymagana przymiarka wraz z dzieckiem w przypadku szycia odzieży na wymiar, niewykluczona jest poprawka – jedna wliczona w cenę wyrobu. W wybranym przez Państwa dniu na zbieranie miar proszę o wpłacenie całej kwoty: 209 zł dla dziewczynki, 199 zł dla chłopca. Wpłatę potwierdzamy paragonem fiskalnym (na życzenie klienta wystawimy fakturę). Po tym terminie nie gwarantujemy wzoru, tkaniny i ceny, które obowiązują w parafii. Można zamówić świece z imieniem i datą komunii – cena 39 zł.

Na ww. wpłaty wystawiamy pokwitowanie. Wpłaty można również dokonywać we Wrzeszczu – ul. Partyzantów 13c (brak parkingu przy sklepie, najbliższy w CH Manhattan)

Honorujemy karty płatnicze. Alby wydajemy złożone w woreczku bez wieszaka i bez ostatecznego prasowania.

Krystyna Kolka, tel. 601-639-039”

Jeżeli z różnych powodów nie mogą Państwo złożyć miar w wyznaczonych dniach, to można również dokonać tego w sklepie p. Krystyny (adres powyżej). Wszelkie pytania dotyczące alb (mierzenia, płatności, odbioru itp.), proszę kierować bezpośrednio do p. Krystyny (telefon powyżej).

Pozdrawiam serdecznie i pamiętam w modlitwie,

ks. Andrzej Lojtek

Kontakt: przez messengera lub maila: andrzejlojtek@gmail.com

Daj młodemu człowiekowi mapę do Nieba, a odda ci ją jutro... poprawioną.

Fiodor Dostojewski