Domowy Kościół

Jest gałęzią Ruchu Światło-Życie, która zrzesza w sobie małżeństwa pragnące trwać w zażyłej relacji z Bogiem poprzez osobistą i wspólnotową pracę nad sobą. Domowy Kościół pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Jedną wspólnotę Domowego Kościoła, tzw. krąg, tworzy od 4 do 7 małżeństw. Spotkania wspólnoty odbywają się raz w miesiącu w wybranym przez wspólnotę terminie, natomiast w każdą trzecią niedzielę miesiąca kręgi gromadzą się na wspólnej mszy św. o g. 10.30.

W naszej parafii w 2018 roku powstały dwa kręgi Domowego Kościoła, a w roku 2019 kolejne dwa kręgi.

Informacji o wspólnocie udziela ks. Tomasz Topolski (topolski.tomasz91@gmail.com) oraz ks. Andrzej Lojtek (andrzejlojtek@gmail.com)

Jeśli Bóg jest przy nas, to któż przeciwko nam?

Rz 8,31b