XXX Niedziela Zwykła

24 października 2020

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 października 2020 r.

Ze względu na nowe obostrzenia obowiązujące od 17 października informujemy, że podczas Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele może przebywać maksymalnie 180 osób. Administrator Apostolski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św.. Na naszej stronie internetowej i na parafialnym Facebooku transmitujemy Msze Św. o godz. 10:30 i 12:00. Prosimy o dalszą rozwagę wynikającą z miłości bliźniego i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas udziału we Mszach św. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Komunia święta na rękę udzielana jest w naszym kościele od strony chrzcielnicy.

1. Kończymy dziś tydzień misyjny. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego można przy wyjściu z kościoła złożyć ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję charytatywną "Pomoc Misjom". Do końca listopada do zakrystii można przynosić artykuły papiernicze oraz higieniczne, które zostaną później przekazane dla dzieci, młodzieży i rodzin z krajów misyjnych.

2. W ostatnim tygodniu października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, dzieci zapraszamy w poniedziałek, środę, piątek na godz.17:00.

3.    W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

• w środę (28.10) święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

4. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci w modlitwie za zmarłych. Wyrazem naszej miłości do tych, którzy już od nas odeszli, a także wyrazem wiary w życie wieczne są tradycyjne wypominki. Kartki na wypominki zostały wystawione przy wyjściach z kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki prosimy składać do 1 listopada.

• ·         wypominki jednorazowe – listopadowe można składać do skrzynki ustawionej za ławkami.
  • ·         wypominki roczne prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki roczne rozpoczną się 8 listopada br. i będą trwały do ostatniej niedzieli października 2021 roku.

Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne realizowane w naszej parafii.

6. Można już zamawiać intencje na 2021 rok. Zapraszamy do biura parafialnego w godzinach funkcjonowania.

7. Na stolikach za ławkami zostały wyłożone książki: „Powróćmy na Eucharystię”. Zachęcamy do zakupu – za dowolną ofiarę.

8. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny oraz nasz parafialny biuletyn. Zachęcamy także do nabycia najnowszego numeru Galilei – numeru poświęconego Janowi Pawłowi II. Koszt czasopisma to 9 zł.

9. Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów naszej parafii, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin, śp. Witolda Mazana, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Jeśli Bóg jest przy nas, to któż przeciwko nam?

Rz 8,31b