II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

1.    Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej O. Marcina Szaforsa OMI, ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, rektora kościoła św. Józefa w Gdańsku, któremu bardzo dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła Wspólnota Krwi Chrystusa zorganizowała zbiórkę na szkołę na Madagaskarze.

2.    Zachęcamy aby zabrać ze sobą skarbonki jałmużny Wielkopostnej. Zostały one wyłożone przy wyjściu z kościoła.

3.    W środę 3 marca rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne pt: "Z ziemi egipskiej do ziemi obiecanej"poprowadzi o. Józef Witko OFM - franciszkanin, kaznodzieja i lider ruchu charyzmatycznego, od kilkunastu lat odprawia Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe. Autor licznych, niezwykle popularnych książek, m.in. „Uzdrawiającej mocy Ducha Św.” oraz modlitewnika „Wołaj do mnie, a odpowiem ci”. Podczas spotkań rekolekcyjnych będzie możliwość nabycia książek o tematyce religijnej.

Program rekolekcji:

Środa - 3 marca

Msza Św. z nauką na rozpoczęcie rekolekcji godz. 18:00

Czwartek - 4 marca

Msze Święte z nauką godz.: 8:00, 18:00, 20:00

Piątek - 5 marca

Msze Święte z nauką  godz.: 8:00, 18:00, 20:00

Droga Krzyżowa godz.: 9:00, 19:30.

Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 18:30

Sobota - 6 marca

Msze Święte z nauką  godz.: 8:00, 18:00, 20:00

Niedziela - 7 marca

Msze Święte z nauką na zakończenie rekolekcji

godz.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

Spowiedź święta podczas rekolekcji

od godz.: 7:30, 17:30 i 19:30

4.    W sobotę (6.03) zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele pod przewodnictwem o. Józefa Witko OFM na godz. 13:00. W programie Msza św. z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie na duszy i na ciele.

5.    W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

• w poniedziałek (1.03) Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym zaprasza na Mszę św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących na godz. 18:00. Po Mszy świętej będzie można zapisać się do apostolstwa.
  • w czwartek (04.03) święto św. Kazimierza Królewicza.
  • w piątek (5.03)  Administrator Apostolski Biskup Jacek Jezierski będzie obchodził 27. rocznicę święceń biskupich. W piątek także przypada 57 rocznica śmierci Biskupa Gdańskiego Karola Marii Spletta.

6.         W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z okazji I czwartku miesiąca zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę o powołania kapłańskie na godz. 17.00, w I piątek miesiąca spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00 w górnym kościele. WI sobotę miesiąca zapraszamy na godz. 7:30 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, na godz. 8:00 na Mszę Św. wynagradzającą NSM. W tym miesiącu 15 minutowe rozważanie zastąpi nauka rekolekcyjna. W marcu dyżur modlitewny przejmuje róża pod wezwaniem św. Jana Pawła II. W tych dniach kapłani odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.

7.    Zachęcamy rodziców do podjęcia inicjatywy modlitewnej różańca za swoje dzieci. Zgłoszenia i informacje
u ks. Tomasza. Spotkanie wspólnoty rodziców modlących się za swoje dzieci we wtorek (9.03) o godz. 19.00.
W programie: konferencja, wspólna Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.    Msza św. z katechezą dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w środę (3.03) o godz. 19.00 w dolnym kościele.

9.    Młodzież zachęcamy do zaangażowania się w tworzenie zespołu muzycznego. Próby odbywają się w sobotę o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.

10. Pod obrazem naszej patronki bł. Doroty z Mątew została ustawiona skarbonka na kwiaty do grobu Pańskiego i dekoracje świąteczne do kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy również za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii.

11.  Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny oraz nasz parafialny biuletyn.

12.  Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów naszej parafii, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych, których odprowadziliśmy w minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku: Henryka Browarczyka i Hildegardę Pytel. Dobry Jezu a nasz Panie …

Tak i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, żyjących zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.

Rz 6,11