XXV Niedziela Zwykła

19 września 2021

1.    W dniu dzisiejszym przypada 175. Rocznica objawień Matki Bożej w La Salette. Dzisiaj przeżywamy także 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2.    Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych, które mają przystąpić do I Komunii św. w 2022 roku
odbędzie się w dniu jutrzejszym - poniedziałek (20.09) o godz. 18.45 w górnym kościele.

3.    Informujemy, że młodzież klasy pierwszej szkoły średniej, od października rozpocznie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zgłoszenia można dokonywać poprzez wypełnienie specjalnego formularza dostępnego w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia do końca września. Pierwsza katecheza kandydatów odbędzie się w czwartek, 7. października  o godz. 19.00 w dolnym kościele. Spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 26. września o godz. 19.00 w górnym kościele.

4.    Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby dołączyć do GrupyBielanek iswoją posługą ubogacać służbę przy ołtarzu
o kontakt z ks. proboszczem. Spotkanie dla Bielanek po wakacjach w sobotę (25.09) o godz. 9:00 w bibliotece.

5.    Ministrantów oraz chłopców którzy chcieliby służyć Jezusowi przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 9:00 do kawiarenki.

6.    W naszej parafii powstaje nowa wspólnota skierowana do rodziców po stracie dziecka. Zapraszamy na pierwsze spotkanie 25 września o godzinie 16.00 w dolnym kościele, które rozpocznie się Mszą Świętą, po niej spotkanie w kawiarence parafialnej. Wspólnota skierowana jest do rodziców których dzieci zmarły przed narodzeniem lub w wyniku choroby czy nieszczęśliwego wypadku bez różnicy na wiek. Zapraszamy rodziców aby tego trudnego krzyża po stracie ukochanego dziecka nie dźwigać samemu. Bł. Dorot z Mątew patronuje takiej wspólnocie.

7.    W naszej parafii powstaje nowy krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chciałyby dołączyć do wspólnoty. Każdy krąg to 4 do 7 małżeństw chcących lepiej poznać Boga, zbliżyć się do Niego, do siebie nawzajem, oraz ożywić i rozwinąć wiarę. To spotkania dla rodzin, które chcą z Panem Bogiem wzmacniać życie rodzinne. Aby to osiągnąć wybierają drogę opartą na życiu chrześcijańskim rozwijanym i pielęgnowanym tam gdzie można to czynić najpełniej – w domu, w życiu rodzinnym i małżeńskim. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Markiem

8.    W dniach 15-17 października odbędzie się w naszej parafii kurs „NOWE ŻYCIE”. Kurs ten jest skierowany do wszystkich pełnoletnich parafian, którzy pragną poznawać Boga żywego, działającego i realnego, zbliżyć się do Niego, rozpocząć nowy etap w swoim życiu lub zmienić swoje życie. Więcej informacji o zapisach na naszej stronie internetowej oraz parafialnym facebooku.

9.    W najbliższym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek (20.09) wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, męczenników
  • we wtorek (21.09) wspomnienie św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • w środę (22.09) przeżywamy dzień poświęcony św. Ricie. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. połączona z nabożeństwem do św. Rity na godz. 19:00. Podczas tego spotkanie szczególnie modlić się będziemy o świętość naszych rodzin. Na to spotkanie można przynieść róże, które zostaną pobłogosławione. Po zakończonym nabożeństwie do św. Rity adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Lecio Divina.
  • w czwartek (23.09) wspomnienie św. O Pio, kapłana. Tego dniaw naszej parafii będziemy gościć O. Teodora Knapczyka OFM, charyzmatyka posługującego modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:00. W programie Msza św. z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie na duszy i na ciele. Na zakończenie spotkania poświęcenie sakramentaliów: wody, oleju i soli przyniesionych przez wiernych. Po zakończonej modlitwie będzie również możliwość nabycia literatury religijnej.

10.  Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii, szczególnie za te złożone
w zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 11196,46zł. Ofiary na inwestycje prowadzone
w naszej parafii można składać także na konto parafialne umieszczone na naszej stronie parafialnej, do skarbon przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii. W minionym tygodniu na konto parafii wpłacono 496 zł.  Dziękujemy także za modlitwę i słowa życzliwości.

11. Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin, śp. Łucję Drapałę, którą odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wspólnota Żywego Różańca

W październiku dyżur różańcowy obejmują róże:

1)      Bł. Doroty z Mątew w dniach: 1, 2, 6, 8, 13, 15, 20, 22, 27, 29 października

2)      Św. Jadwigi Królowej Polski w dniach: 3, 4, 5 października

3)      Św. Rodziny z Nazaretu w dniach: 7, 9, 10 października

4)      Św. Jana Chrzciciela w dniach: 11, 12, 14 października

5)      Św. Jana Pawła II w dniach: 16, 17, 18 października

6)      Bł. Jerzego Popiełuszki w dniach: 19, 21, 23 października

7)      Matki Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa w dniach: 24, 25, 26 października

8)      św. Tereski od dzieciątka Jezus w dniach: 28, 30, 31 października