Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca". (Jan Paweł II)

Wspólnota Żywego Różańca w naszej parafii liczy 8 róż różańcowych:

1. Róża Błogosławionej Doroty - zelatorka Pani Jadwiga Mickiewicz
  2. Róża Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - zelatorka Pani Regina Kaim
  3. Róża Św. Jadwigi - zelatorka Pani Zofia Zygmuntowicz
  4. Róża Św. Jana Chrzciciela - zelatorka Pani Kamila Smoleń (Szadółki)
  5. Róża Błogosławionego Jana Pawła II - zelatorka Pani Erika Gawor
  6. Róża Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki - zelatorka Pani Urszula Pyzik
  7. Św. Rodziny z Nazaretu - zelatorka Pani Jolanta Damrath, zastępująca Pani Katarzyna Chodkiewicz.
  8. Róża Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

Spotykamy się w każdą środę o 17:30 na wspólnym różańcu, kiedy wszyscy możemy składać nasze prywatne intencje modlitewne oraz na wieczornej Mszy Św., a także w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca o 17:15 na Nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi i różańcu łącznie z adoracją oraz na wieczornej Mszy Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Najstarszą Różą jest Róża Bł. Doroty. Róża Błogosławionego Jana Pawła II (modlitwę rozpoczęła dnia 13 maja 2013 roku we wspomnienie NMP z Fatimy);  Róża Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, która modlitwę rozpoczęła dnia 11 stycznia 2014 roku, a uroczyście złożyła przysięgę różańcową dnia 1. lutego 2014 r. w 1-Sobotę miesiąca w wigilię Święta Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) najmłodsza róża Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Najmłodsza Róża jest owocem działalności i zaangażowania w życie parafialne Wspólnoty Krwi Chrystusa. Jest to piękna modlitwa która teraz już gromadzi ok. 140 osób, które codziennie odmawiają Różaniec w intencjach papieskich, a także prywatnych: za parafię, rodziny, chorych i potrzebujących i za siebie nawzajem.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcem.

Opiekunem jest ks. Proboszcz Adam Kołkiewicz

Jeśli Bóg jest przy nas, to któż przeciwko nam?

Rz 8,31b