II niedziela wielkiego postu.

7 marca 2020

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę "AD GENTES" modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji po mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie misji. Dziękujemy za złożone ofiary.
  2. Dzisiaj po wieczornej Eucharystii zapraszamy na wieczór uwielbienia. W planie konferencja, adoracja z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi wspólnota Szkoła Maryi, oraz modlitwa wstawiennicza, po niej adoracja do g. 21.00.
  3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia Wielkiego Postu w górnym kościele w godzinach 18.30 - 21.00. W środy o 18.45 katecheza wielkopostna.
  4. Nabożeństwa pasyjne: droga krzyżowa w piątki: o g. 8.30, o g. 17.30 dla dzieci w górnym kościele, o g. 17.30 dla dorosłych w dolnym kościele, o g. 19.30 dla młodzieży i pracujących do późna w dolnym kościele. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o g. 17.00. W piątek o 19.30 ks. Tomasz oraz młodzież zapraszają na drogę krzyżową wokół kościoła. Rozpoczęcie pod krzyżem, prosimy przynieść ze sobą świecie. Spotkanie młodzieży w kawiarence parafialnej o g. 20.30. Zapraszamy młodzież uzdolnioną muzycznie.
  5. We wtorek o g. 19.00 w dolnym kościele, odbędzie spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujacych się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.
  6. W środę katecheza dla kandydatów do bierzmowania o g. 19.15 w dolnym kościele.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji od g. 9.00 do g. 17.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00, a o g. 17.00 w dolnym kościele różaniec w intencji pokoju na świecie, po nim o 17.30 nabożeństwo drogi krzyżowej.
  8. W sobotę 14. marca odbędzie się w naszej parafii wielkopostny dzień skupienia wspólnot Ruchu Rodzin Nazaretańskich naszej archidiecezji. Z tej okazji zapraszamy na wspólną adorację o g. 10.00, a po niej na wspólną Eucharystię o g. 10.30.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na działalność naszego parafialnego biuletynu.
  10. Ks. Krzysztof zaprasza do wzięcia udziału w pielgrzymce z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Koszt ok. 680 zł, zostało pięć wolnych miejsc. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii u ks. Krzysztofa.
  11. Przypominamy, że od wtorku 17. marca rozpocznie się kolejna edycja kursu ALPHA. Zapraszamy do udziału. Więcej informacji na ulotkach dostępnych z tyłu kościoła.
  12. Sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony w środę, 22. kwietnia br. o g. 18.00. Szafarzem sakramentu będzie biskup Zbigniew Zieliński. Ks. Tomasz zaprasza osoby dorosłe pragnące przyjąć sakrament bierzmowania, na spotkanie w najbliższą środę, 11. marca o g. 20.15 w kawiarence parafialnej.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej oraz do zabrania ze sobą naszego parafialnego biuletynu. Dzisiaj wywiad z Ojcem Ksawerym, który głosił w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Z tyłu kościoła dostępne są również skarbonki jałmużny wielkopostnej, można zabrać ze sobą „tutkę charytatywną”, którą należy  wypełnić produktami spożywczymi i dostarczyć do zakrystii. W sklepiku parafialnym dostępne są świece „paschaliki” w cenie 10 zł. Wszystkim paniom, z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Kobiet, składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łaski Bożych oraz opieki Najświętszej Maryi Panny! Szczęść Boże!

Po zimie idzie wiosna, po smutku - pogoda.

przysłowie łacińskie

114 0.065319061279297