VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020

1/ Dziś imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź. Pamiętajmy o nim wmodlitwie.

2/ W tym tygodniu przeżywamy tzw. „Dni Krzyżowe” (poniedziałek, wtorek, środa). Ze względów sanitarnych nie uroczystych modlitw organizowanych przez Parafie pod krzyżami, o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Prywatnie można się iść pomodlić.

3/ W poniedziałek przeżywamy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, dlatego w kościołach czytamy List Prezydium Episkopatu z tej okazji. Jutro Nabożeństwo Majowe będzie miało charakter dziękczynny za Świętego Papieża Polaka, a od g. 19.30 Ks. Tomasz z młodzieżą zapraszają do górnego kościoła na „Wieczór dla Jana Pawła II, który zakończy się Apelem Maryjnym o g. 21.00.

4/ We wtorek 19 maja Ks. Michał Gregorowicz, kapłan z naszej Parafii, będzie wraz z księżmi z jego roku, miał jubileuszową Mszę św. w naszym górnym kościele o g. 18.00, tam też zostanie odprawiona intencja parafialna. Księża Jubilaci poprowadzą też Nabożeństwo Majowe.

5/  W piątek całodzienna Adoracja w Kaplicy NS (w tym – 15.00 Koronka do BM, o 16.00 modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa, o 17.15 – Różaniec w intencji pokoju na świecie i ustanie pandemii.

6/ Po złagodzeniu rygorów bezpieczeństwa, mogą przebywać jednocześnie w górnym kościele na Mszy św. 164 osoby, w dolnym w dolnym – 65, a Kaplicy Adoracji NS – 22 osoby. Pamiętamy o zakryciu ust, nosa i stosownej odległości.

7/ Sprawy związane z I Komunią św. omawiamy z Ks. Krzysztofem. Jest prośba o szybki odbiór strojów. Dla osób, które zadeklarowały termin przed wakacjami, zostały wyznaczone niedziele 7 i 14 czerwca. Daty powakacyjne zostaną podane później. Nowe terminy Bierzmowania wyznaczy Kuria Biskupia.

8/ Do końca maja będą Apele Jasnogórskie z wcześniejszą Adoracją od 18.30, Komunią św. o 20.30, śpiewem Litanii Loretańskiej. 30 maja przed Zesłaniem Ducha Świętego, wieczorem Ks. Tomasz ze Szkołą Maryi w g. 22.00 – 24.00 chcą poprowadzić czuwanie modlitewne zakończone Mszą św. o g. 24.00.

9/ Otrzymaliśmy najnowszy nr Biuletynu „Galilea” z wiodącym tematem: „Sw. Piotra" i dołączoną płytą z rekolekcjami na jego temat. Polecamy też prasę katolicką.

Radość jest sercem duszy; oświetla tego, kto ją ma, i ogrzewa wszystkich, na których padają jej promienie

Św. Jan od Krzyża